Anadolu Rüyası

Kuşların DiliKuşların Dili - 2022

7
Şehir
19
Yaş Ortalaması
150
Gönüllü
1500
Seyirci
8
Ay Proje Süresi

Hakikat Yolundaki Kuşların Hikayesi

İlk kez 2016 yılında Kültürler Buluşması teması ile sahnelenen Anadolu Rüyası projesi bu yıl 4. kez izleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Geleneklerine sahip çıkan sosyal bir nesil yetiştirmek için hayata geçirilen projenin 2022 teması Kuşların Dili oldu. Hakikat insanın içinde saklı felsefesi ile geleneksel tasavvuf sanatını işleyecek olan tema, 4 bölüm ve 18 sahne olarak hazırlandı.

Tanışma, Çağrı, Göç ve Yüzleşme olarak planlanan bu 4 bölüm içerisinde 6 kuş sürüsünün 40 gün içerisinde hakikate varma yolculuğu anlatılacak

6 Kavim 40 Gün

Kuşların şahı ve padişahi Simurg (Zümrüd-ü Anka) evreni 6 günde yarattı. Yaradılışın her gününde yeryüzüne bir kuş sürüsünü saldı. 6 ayrı kuş sürüsü, 6 ayrı can, 6 ayrı nefs…

Simurg, 7. günde habercisi olan Hüdhüdü yaratıp dünyaya gönderdi ve ona emrini verdi. 40 gün içerisinde tüm kuşları hakikat yoluna çağıracak ve kendisine getirecekti. 

Emri alan Hüdhüd kuşların liderlerine emri iletti ancak beklemediği şekilde karşılık gördü ve hakikat yolundaki macera başladı.Yardıma mı İhtiyacınız Var?